Eesti suursaadik Egiptuses Ingrid Amer andis üle volikirja

17. septembril andis Eesti suursaadik Ingrid Amer üle volikirja Egiptuse presidendile Abdel Fatah al-Sisile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Amer ning president al-Sisi Eesti ja Egiptuse vaheliste suhete edendamise võimalusi. „Eesti hindab häid kahepoolseid suhteid Egiptusega, kes on hinnatud partner Euroopa Liidu lõunanaabruses,“ sõnas Amer ja lisas, et vestles al-Sisiga samuti suhete edendamisest digivaldkonnas.

Ühtlasi räägiti Venemaa julmast sõjast Ukrainas. „Venemaa agressioonil Ukrainas on üleilmsed mõjud, sealhulgas toidu- ja energiajulgeolekule ning inflatsioonile,“ rõhutas Amer. „Venemaa peab selle põhjendamatu sõja eest vastutama. Meil on moraalne kohustus võtta vastutusele sõjakurjategijad. Sellest sõltub reeglitel põhineva maailmakorra tõsiseltvõetavus.“

Ingrid Amer on lõpetanud Tartu ülikooli filoloogiateaduskonna. Amer asus välisteenistusse 1995. aastal. Ta on töötanud suursaatkondades Varssavis, Helsingis ja Prahas ning välisministeeriumi riikliku protokolli ning poliitikaosakonnas, juhtinud Kesk-Euroopa ja Balkani bürood ning Kagu-Euroopa, Euroopa Liidu üldasjade ja laienemise bürood. Aastatel 2013 kuni 2018 oli Ingrid Amer asejuht suursaatkonnas Pariisis ning aastatel 2016 kuni 2018 ka suursaadik ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) juures. Enne Egiptusesse suundumist töötas Amer välisministeeriumi Lähis-Ida, Aafrika ja Ladina-Ameerika büroo direktorina. Ta on samuti mitteresideeruv suursaadik Mali Vabariigis.