Reisimine Egiptusesse

 

TÄHELEPANUKS
Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida täielikult reisimist Põhja-Siinaile ning kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes. Linnades, s.h. Kairos, säilitada külastamisel ettevaatlikus, eriti massimeelavalduste ja –kogunemiste korral ning neist eemale hoida. Reise kuurortidest välja teha ainult turvatud konvoides.
Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, eriti politseijaoskonnad ja politsei ning sõjaväe kontrollpunktid. Kohapeal juhinduge  kohalike ametivõimude juhistest.

Kindlasti tuleb enne reisile asumist konsulteerida kindlustusfirmaga reisikindlustuse osas, sest võimalike rahutuste puhkemisel ei pruugi kindlustuskate enam kehtida.

Lisainformatsiooni saate Eesti saatkonnast Kairos.

Egiptuses ei ole soovitatav ringi liikuda pimedal ning öisel ajal, sest sagenenud on väike-kuriteod ning turistide vastu suunatud vägivald. Seetõttu soovitame olla tavapärasest ettevaatlikum ka turismikuurortides.
Säilitage suurem ettevaatlikkus ka kirikute, kloostrite ja kaubanduskeskuste ümbruses. Samuti tuleks tavapärasest ettevaatlikum olla kohtades, kus viibib palju välismaalasi.
Soovitame vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi. Kui teie asukoha läheduses toimub meeleavaldusi, siis püsige oma hotellis või peatuspaigas.

Riigis on esinenud rünnakuid üksikute naisterahvaste vastu, mistõttu ilma meessoost saatjata liikumine võib olla ebaturvaline. Väljaspool rannakuurorte on soovitav riietuda kohalikke tavasid arvestades.

Kohalikud julgeolekuvõimud pööravad suurt tähelepanu turistide ohutuse tagamisele. Kui plaanite reisida väljapoole turismikuurorte, tuleb olla valmis täiendavateks julgeolekukontrollideks ja kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti. Kohapeal lisaekskursioone võttes veenduge, et tegemist on usaldusväärse reisibürooga, vajadusel küsiga nõu oma reisikorraldajalt. Samuti teavitage teda kuhu ja kui kauaks te plaanite minna.Samuti tuleks eelnevalt üle täpsustada, kas planeeritud piirkonna külastamine on piisavalt turvaline.
Kui plaanite külastada alasid, mis jäävad eemale põhimaanteedest või paiknevad Egiptuse piirialadel, on vajalik eelnevalt hankida kirjalik luba Siseministeeriumi reisilubade osakonnast Kairost.
Olukorras, kus Eesti kodanik reisib Egiptusesse liinilennuga, kuid soovib tagasi Eestisse reisida tšarterlennuga, tuleb selleks taotleda eraldi luba Egiptuse tsiviillennundusametist. Tšarterlennu eest vastutab lendu organiseeriv turismifirma.

Egiptuses on reede ja laupäev puhkpäevad, mil riigiasutused on suletud.
Uuri enne reisi ka Egiptuse reisiinfot.

Abielu sõlmimisest Egiptuse Araabia Vabariigis loe Eesti Egiptuse saatkonna kodulehelt.

Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida, seda ka juhul, kui reisite läbi reisibüroo. Kindlasti tuleb teha ka reisikindlustus.

Vaktsineerimisinfo Vaktsiin.ee kodulehel.

KUI VAJAD VÄLISRIIGIS ABI

Sõltuvalt juhtunust on paljudes olukordades abiks perekond, sõber, lennufirma, reisikorraldaja, tööandja või reisikindlustusfirma.
Konsulaarabi (passi kaotuse või muude probleemide tekkides) saate Eesti saatkonnast Egiptuses.
Hädaolukorras saab konsulteerida Välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptusel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

Egiptuse saatkond Helsingis
Kasarmikatu 44, 3rd floor , 00130 Helsinki
Telefon: (+358 9) 477 74 70
Faks: (+358 9) 477 747 21
E-post: secretaryofembassy@hotmail.com
http://www.mfa.gov.eg/english/embassies/egyptian_embassy_finland/pages/default.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel Travel Information Manual´i  (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmete kohaselt on Eesti kodanikule Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa.

Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat, hinnaga 25 USA dollarit, saab taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

Turismigruppidel  on viisa võimalik taotleda piiril.

Siinai poolsaart on Eesti kodanikul võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid;

b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada;

c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta piirilt tavaline turistiviisa. Täpsemat infot viisa ja riigis viibimise tingimiste kohta soovitame küsida Egiptuse saatkonnast Helsingis. Välismaalase passiga reisijatel, kes soovivad ilma turismifirma vahenduseta külastada Egiptust, on viisateemadel soovitatav eelnevalt konsulteerida Egiptuse saatkonnaga Helsingis (viisat võidakse Egiptuse piiril mitte väljastada).